Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılmalı?


Gelinlik seçiminde en önemli kıstas vücut tipidir. Düğün koşturması sırasında gelinler farkında olmadan çok kilo verebiliyor. Bunu göz önünde bulundurup olabildiğince kendi bedenlerine yakın ve sonradan az prova gerektiren bir gelinlik seçmek gerekir.

Olası sebepler dolayısı ile gelinliğiniz çalıştığınız modaevi tarafından revize edilebilecek olsa bile her tadilat işleminin gelinlikte yer açacağı deformasyonu da hesaba katmak gerekir.  Geniş kalçaya sahip gelin adayları, bele sıkıca oturan ve aşağı doğru açılan; ince-uzun gelinler düz, eteklerde açılan balık formlu modellere yoğunlaşması gerekirken, minyon vücut hatlarına sahip  gelin adayları   mümkünse mini gelinlik tercih etmeli.

Gelinlik modeli seçiminde  saç tercihi de çok önemli. Eğer gelin saçı tercihini açık bir saç modeli ise seçeceğiniz gelinliğin sırt detayının çok olmamasına dikkat edilmeli, sırt dekoltesi saç ile örtülmemeli. Önü tamamen kapalı, kolları dantel bir gelinlik modeli tercih edecekseniz az aksesuar kullanmak ve saçları yukarıdan toplamak daha doğru bir seçim olabilir.

2019 Gelinlik Modelleri

2019 Gelinlik Modası

2019 gelinlik modasının en belirgin özelliği klasik ve gelenekçi tasarım öğelerinin hızla değişiyor olması. Geçtiğimiz yıllarda straplez gelinlik modelleri en çok tercih edilen gelinlik modeli grubundayken bugün hafif kalın ve dantel askılı, sırt dekolteli, romantik ve az göğüs dekolteli modellerin sıklıkla tercih edileceğini göreceğiz.

2019 yılında Helenistik gelinlik modelleri yine ön planda . Gelin adayları her zaman olduğu gibi kabarık ve prenses gelinlik modellerini bu yılda sıklıkla tercih edecekler. Kabarık ve prenses gelinlik modeli seçimlerinden gecenin ilerleyen saatlerinde hareket zorluğu çekebileceğinizi unutmamakta fayda var. Ünlü modacıların 2019 gelinlik kreasyonlarında sıklıkla yer verdikleri renkli gelinlik modelleri , ülkemizde çok tercih edilmese de  istek üzerine butiklerden temin etmek mümkün.

2018 Yılında En Çok Tercih Edilen Gelinlik Modelleri

Türk moda tasarımcılarına göre gelin adayları 2018 yılında balık formlu ve prenses gelinlik modellerini tercih etti.  Türk kadını vücut yapısı olarak ,bacak basenlerin belirgin formunu kapatmak için bele oturan arasında kabarıklaşan, mümkünse kuyruklu gelinlikler tercih etmesi gerekiyor. Boyu uzun göstermek içinse balık formlu gelinlikler tercih edilebilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s