Gelin Saçı Ve Gelin Makyajı

Düğün günü yaklaştıkça en az gelinlik kadar önemli bir nokta vardır: Gelin saçı ve hatta makyajı. Düğün kararı alındığı andan itibaren gelinlikle paralel olarak düşünülmeye başlanır. Gelinlik modeline uygun modeller bulunmaya çalışılır. Çünkü ilk yapılacak yorum gelinlik ve saç uyumudur.

Gelin saç modeli pek çok sebebe göre değişiklik gösterir. En önemlisi düğünün mevsimidir. Eğer düğün açık havada ise, gelin saçının düğün boyunca hava şartlarına dayanıklı olması gerekir. Hayatının en özel gününde gelinliği ile uyum içinde saçı ve makyajı yapılan bir gelin, mutlu gelindir.

Sadece mevsim değil tabi ki… Gelin adayının saç rengi, yapısı ve alışkanlıkları göz önüne alınmalıdır. Ayrıca, bütün gün ya da gece ışıklar altında olacağı için farklı, çarpıcı ve dayanıklı bir makyajı olmalıdır.

Son dönemde gelin adayları, düğün gününde kötü bir sürprizle karşılaşmamak için günler öncesinden hem saç hem de makyaj provası yapıyor. Gittikçe yaygınlaşan bu uygulama sayesinde gelinler hem rahat bir düğün günü geçiriyor hem de kuaförüne bu stresi yaşatmıyor.

2018 Gelin Saçı Modası

Bu yıl gelin saç modellerinde genellikle sade ve salaş modeller ön planda ve bu sayede hafif dalgalı saçlar kendini gösterecek. Sade ve gösterişten uzak gelin saçlarında bu sezon saç aksesuarları da söz konusu. Gelin tacı, gelin saç tokası, gelin saç bantları ve gelin duvakları gelinliği ve gelin saçını tamamlayan detaylar olarak kullanılabilir.

En doğru gelin saçına karar vermek için ilk yapılması gereken öncelikle gelinliği belirlemek. Sonrasında kuaför ile konuşarak gelinliğe en uygun olan saç modeline, gelin saçı trendi çerçevesinde karar verilebilir.

Gelin Saç Modeli

Beyazlar içinde gözükecek gelin adayının saçı, günün trendi ve gelin adayının istekleri doğrultusunda belirlenmeli. Gelin adayının makyajı ise, gayet sade yapılmalı ve gözler ön planda olmalıdır. Bununla birlikte ışıltının çok fazla olmaması gerekiyor.

2018 Gelin Makyajı Trendleri

2018 Gelin Makyajı Trendlerin de size tavsiyemiz  gelin adayının makyajını yaptırmadan önce mutlaka ne istediğini ve ne istemediğini kuaförüne önceden anlatması. Saç konusunda olduğu gibi, gelin makyajı da denenerek, üzerinde defalarca çalışılarak ideali bulunabilecek olan bir konu..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s