Prenses Gelinlik Modelleri

Diğer adı kabarık veya bola tipi olan prenses gelinlik modelleri, belden itibaren hacim ve hareket mesafesi kazandıran bir ürün çeşididir. Etek bölgesi vücudun dışına taşmakta ve belden kabararak basen bölgesinin saklanmasını sağlamaktadır. Daha çok ince bele sahip gelin adayları için tercih edilmektedir. Ayrıca şıklığı ile göz doldurmaktadır. Kabarık gelinlik, prenses gelinlik veya balo gelinliği, aslında birbirlerinin aynısıdır. Sadece isimler farklılık göstermektedir. Prenses kesim ise, A kesim, düz kesim ve balık kesim gibi, kızların bedenine göre uyarlanan kesim türleridir. Ürün tercihlerinde prenses gelinlik modelleri de ön plana çıkmaktadır. Özellikle de eteğin başlangıç noktasının boyu ve konumu kişiye özel olarak da tasarlanabilir. Fakat bel bölgesinin inceliği, kalınlığı veya boy uzunluğu oldukça önemlidir. Etek kesiminin başlangıç noktası, fiziksel özelliklere göre belirlenir.

Bel Kesimine Göre Prenses Gelinlik Modelleri

Bel kesimine göre tasarlanan prenses gelinlik modelleri, iki gruba ayrılmaktadır. Bunların birincisi, tam prense, yani eteğin tam olarak belden aşağı doğru kesildiği modeldir. İkincisi ise, hafif düşük bel diye isimlendirilen, eteğin bel ve kaç arasında kalan bir yerden kesildiği modeldir.  Yine etek kesimine göre prenses gelinlik çeşitleri de ikiye ayrılmaktadır. Birinci çeşit, kuyruğu bulanmayan ve tam daire şeklinde olan modeldir. İkinci çeşit ise, hafif bir şekilde arkaya doğru U yaparak uzanan kesim modelidir. Ayrıca tüm modeller de, gelin adayının fiziğinin ve kalça kısmının sorgulanması gerekmektedir. Prenses gelinlik modelleri, herkes göre tasarlanabilse de, uygunluk bakımından sorunlar çıkartabilir.

Prenses Gelinlik Model Örneği

Prenses Gelinlik Modellerini Kimler Giyebilir?

Söz konusu ürün modelini, düğünün de giymek isteyen kızların gösterişli ve romantik olması gerekir. Yani tasarım olarak oldukça farklı kombinasyonlara sahip olan prenses gelinlik modelleri, sadeliği sevenler için pek uygun sayılmaz. Çocukluğundan beri içinde bir prenses olma hayalin varsa ve kabarık etekleri seviyorsan, bu gelinlik tam da sana göre. Özellikle de ince bir bele sahipsen, o muhteşem fiziğini gelinliğin içerisine yerleştirebilir ve tüm dikkatleri üzerine çekebilirsin. Şatafatı seviyorsan ve kır düğünü yapmayı da planlıyorsan prenses gelinlik modelleri için araştırma yapmaya başlayabilirsin.

Hangi Vücut Türlerine Uygundur?

Prenses etek kesimleri, kabarık model gelinliklerin en önemli özelliklerinden biridir. Kalça bölgesinin kapatılması için tercih edilmektedir. Ayrıca armut vücut yapısında ki tüm kızlar için idealdir. Prenses gelinlik modelleri, kalça bölgesinin kalça bölgesini gizlediği gibi, bel kısmını da ön plana çıkarmaktadır. Buna ek olarak kum saati vücut tipine sahip olan gelin adayları tarafından da rahatlıkla kullanılabilir. Boyun uzun ve bacakların ince ise, ete kısmını tam bel altından değil de, bir parça daha yukardan başlatarak bu- kesim modelini sen de kullanabilirsin. Güzel gözükmek için de omuz kısmında çeşitli aksesuarlara yer verebilirsin.

Prenses Gelinlik Modelleri” için 8 yorum

  1. Bunu hep merak ediyordum fakat yeterli bilgiye sahip olamamistim çok teşekkürler aklımdaki soru işaretleri tamamen gitti .

    Beğen

  2. Paylaştığınız faydali bilgiler ile biz kafası karışık adaylara yardimci oldugunuz için çok teşekkür ederim

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s