İstanbulda Düğün Mekanı Fiyatları

Düğün sezonu yaklaştıkça mekan arayışları da hızla arttı. İstanbul’da düğün mekanı için çokça seçenek bulmak mümkün. Düğününü İstanbul’da yapacak çiftler için mekanların fiyat aralığını araştırdık. Böylece belirlediğiniz düğün konseptine göre olan minimum ve maksimum düğün fiyatlarını görebileceksiniz.

İstanbul’da  Düğün Mekanlarının Fiyat Aralıkları Nelerdir ?

İstanbul, tarihi mekanları otelleri ve restorantlarıyla düğün yapacak çiftlere sonsuz seçenekler sunmaktadır. Bu seçenekler arasından fiyatıyla size en uygun mekanı bulmak oldukça kolay.

  • Düğün mekanlarıarasında en çok tercih edilen otel düğünleri. Davetli sayısı masa düzenine göredeğişiklik gösterse de minimum 250 maksimum 2000 kişilik organizasyonlardüzenlenmektedir. Kişi başı fiyatlar kokteyl veya yemekli olmasına göredeğişmektedir. Sadece içecek servisinin bulunduğu kokteyl menülerde fiyat50-100 TL arasında, yemekli menülerde ise kişi başı fiyat 150-350 TL arasındadeğişmektedir. Masa süsleme, DJ, balayı ve hazırlık odası, düğün menüsü gibifiyata dahil olan hizmetleri bulunmaktadır. İstanbul’da otel düğünlerininfiyatı 60 ile 90 bin TL arasında değişmektedir.

  • Düğün içintasarlanan yerler olmasa da tarihi mekanlarda da düğün yapmak mümkün. Ancakdavetli kapasiteleri maksimum 300 kişi olabilir. Kişi başı fiyatlarımenünüzdeki seçimlerinize göre; 150 ile 500 TL aralığında bulunuyor. Düğünpastası, masa ve sandalye süslenmesi, hazırlık odası ve düğün menüsü paketedahil hizmetlerdendir. Ekstra bir isteğiniz yoksa bu düğün için toplammaliyetiniz 55-60 bin TL civarında olacaktır.

  • Kır düğünüplanlıyorsanız; 300-1500 kişilik kapasitesi bulunan mekanlar arasından davetlisayınıza göre seçim yapabilirsiniz. Bu mekanlarda kişi başı ücret 40 ile 120 TLarasında değişiklik göstermektedir. Pakete dahil olan hizmetleri; düğün menüsü,konfeti ve havai fişek gösterisi, anı defteri, masa sandalye süslenmesi vegelin yoludur. Kır düğünlerinde davetli sayısı arttıkça kişi başı fiyatlardüşüş gösterir. Örnek verecek olursak ; 500 kişilik bir davet ekstra masraflarolmadan 25 bin TL’ye, 700 kişilik ise ortalama 32 bin TL’ye gelmektedir.

Fiyatı Belirleyen Unsurlar Nelerdir ?

Öncelikli olarak düğün sezonu açılmadan rezervasyonunuzu yaptırırsanız daha uygun fiyatlara düğününüzü yapabilirsiniz. Yemekli bir düğün menüsünde ki et seçimi de fiyatı değiştirecektir. Fiyatı belirleyen bir diğer unsursa düğününüzde ikram edilecek içeceklerin alkollü veya alkolsüz olmasıdır. Düğün tarihinin hafta sonuna denk gelmesi fiyatı artırabilen durumlardan biridir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s