Düğün Stiline Göre Gelinlik Seçimi

Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan biri yapılacak düğünün mekanı ve ne tarz bir teması olacağıdır. Düğünün yazın ya da kışın olması, kır düğünü olarak ya da otel, yalı gibi bir mekanda hazırlanacak bir organizasyon olması gelinlik seçiminde önemlidir. Düğün stiline göre gelinlik seçimi mekan ile uyumluluk açısından dikkat edilmesi gereken bir kriterdir. Yaz mevsimi için tercih edilen düğün organizasyonları genel olarak kır düğünleri ve kumsalda ya da farklı mekanlarda yapılan açık hava düğünleridir. Düğün stiline göre gelinlik seçimi yapılırken kır düğünü düşünen gelinler daha çok şifon, tül gibi hafif kumaşların kullanıldığı gelinlikleri tercih etmektedir.

Sahilde hazırlanan bir düğün organizasyonu için ise kısa ve bohem tarzı gelinlikler kumda hareket kolaylığı sağlayacaktır.  Düğünün köşk ve yalı gibi tarihi bir mekanda ya da balo salonunda yapılması tercih edildiğinde ise düğün stiline göre gelinlik seçimi farklı olacaktır. Tarihi mekanlar için vintage tarzı, dantel detaylı gelinlikler tercih edilirken, balo salonu ya da otel gibi mekanlarda ise prenses gelinlik modelleri son derece şık görünüm oluşturmaktadır.

 Gelinlik modeline karar vermek belki de evlilikte karar verilmesi en zor şeylerden biridir. Şimdi size bir ipucu: Önce düğününüzün stiline karar verin, sonra gelinlik modeline… Gelin beş farklı tarzdaki evlilik stilini inceleyip, buna en uygun gelinlik modellerine yakından bakalım. Göreceksiniz, seçtiğiniz düğün tarzı gelinlik konusunda da yol gösterici olacak.

Kır Düğünü

Son yıllarda gelin adaylarının favori seçimleri arasında yer alan kır düğünleri, doğal temaları, vintage dokunuşları ve bol yeşil detay kullanımı ile samimi ve sıcak bir ortam sağlıyor.  Kır düğünü için tercih edilecek gelinlik modelleri arasında kısa gelinlik modelleri ve efil efil modellerin yer aldığını söyleyebiliriz.

Gelinlik Modelleri

Plaj Düğünü

Kim istemez ki sonsuz bir maviliğe bakarak hayatının aşkına evet demeyi?  Düğün günü konseptiniz mavilere beyaz detayların eşlik ettiği bir plaj düğünü ise balık gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Salon Düğünü

Son yıllarda tahtını plaj ve kır düğünlerine kaptırmış gibi gözükse de salon düğünleri ; halen ciddi bir kesimin tercih noktası.  Sunduğu şık atmosfer ile sizin de seçiminiz salon konseptli bir düğün ise zarif ve elagan tarzı ile kabarık prenses gelinlik modelini tercih edebilirsiniz.

Nikah-Kokteyl

Düğün teması seçiminiz kargaşadan uzak az ve öz sevdiklerinizin şahitliğinde bir nikah ve arkasından bir kokteyl ise , içinde rahat edebileceğiniz zarif görünümlü bir gelinlik modeli seçmenizi öneririz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s